Pekac za kruh

Leni  

član od: 30.9.2002

sporočila: 2

tema odprta - 23. apr 2003 13:22 | ogledi: 3.096 | odgovori: 15

Prosim za nasvet pri nakupu pekaca za kruh. Kupila sem namrec pekac v Interspa-u, pa nisem zadovoljna.

hvala, lp

Alenka Medveš

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

24. apr 2003 6:54

Živjo! V čem je težava? Če ti je kruh preveč upadel - to se je namreč meni zgodilo pri prvi peki - to pomeni, da je premalo moke. Tudi jaz sem ga kupila v Inter... Moje izkušnje so, da moram namesto 575g moke vzeki kar 700 g potem je kruh lepega videza in ni vdrt, je tudi zelo rahel. Lp povej v čem je še problem in mogoče ti lahko kaj svetujem

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

24. apr 2003 10:11

Živjo! Mene pa zanima, če morda kdo ve, zakaj mi upade ajdov kruh! Uporabila sem mešanico s 15% ajdove moke, kruh je bil sicer izredno okusen! Kruh sedaj pečem že približno 1,5 meseca in od kar imamo avtomat pri hiši, še nisem kupila kruha v trgovini. Vsi v družini smo zelo zadovoljni, še posebej zjutraj, ko se zbudiš in zadiši po sveže pečenem kruhu tja do spalnice. Hvala, Mojca

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

24. apr 2003 11:00

Živjo! Kakor sem že preje dejala - sigurno si dala premalo moke (če si se ravnala po receptu sem v to prepričana) poskusi s kake 100g moke več pa boš videla, da bo kruh visok in lep. Meni odkar uporabim več moke kruh vedno lepo uspe. Pečem različne vrste kruha: ajdov, ajdov z orehi, polnozrnati, s semeni, z musliji, ... skratka prepustim domišliji svojo pot. Želim ti uspehov pri peki. Petra Sporočilo je spremenil(a) petra5 dne 24. apr 2003 11:01:36

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

25. apr 2003 7:24

No, tudi jaz sem včeraj kupila Clatronica BB 2605 in probala speči kruh. Polomija. Mogoče je res, da sem pekla iz polnozrnate moke na ultra hitrem progarmu(ena ura) pa je zato bil bolj zbit in napol surov. Okus je še kar bil, forme pa ni imel prav nobene Delala sem sicer točno po receptu pa se mi zdi, da je bilo testo pretrdo, jaz pa ne vem kako mehko testo naj bi bilo za kruh Danes bom probala belega iz mehke moke. Če ne rata, ne vem kaj bom, sem vrgla denar kar tja se mi zdi. Ampak kot vsi pravite; VAJA DELA MOJSTRA. A bi lahko po receptih iz Severina pekli tudi v Clatronicu? Pa lep pozdravček! Tatjana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. apr 2003 7:37

Solzica, nikar točiti solze. Tudi meni prvič nikakor ni uspelo in sem se žrla, da sem vrgla stran denar. Drugič in vsakič dalje je bilo bolje. Ampak začeti s polnozrnatim kruhom je kar težko. Ta meni šele zdaj res rata. Lažje je z belim. Ali so recepti od Severina ali Clatronica je po moje čisto vseeno. Veliko uspeha dalje!

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

25. apr 2003 8:19

Tortica, hvala za tolažbo. Saj mislim probati dokler pač ne uspe. Ampak včeraj nisem imela nobene druge moke doma kot tole iz celega pšeničnega zrna. Graham al kaj že je Pa še res je,da na vrečkah ne pišejo tipi in kako naj pol me uboge nove gospodinje vemo katerega tipa je moka. Kakšno moko uporabljaš ti, Tortica? Pa še eno vprašanje: Kaj storiti, če je testo pretrdo? Ali je treba margarino ali maslo dodati toplo, staljeno...? Če dodaš hladno mleko(iz hladilnika) ali je to narobe? Tortica, ti maš Clatronica, ne? Pa se točno držiš količin v receptih? Malo sem danes radovedna kljub temu, da sem prebrala že vse stare forume. Pa še navodila so dolga ene par strani Joj, komaj že čakam, da bo konec za teden pa da bom doma "vadila" peči kruh Kruhovski pozdravček! Tatjana P.S. Ali bi mi bil kdo pripravljen(ki jih seveda ima)skopirati recepte od Severina? Sporočilo je spremenil(a) solzica dne 25. apr 2003 09:32:59

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

28. apr 2003 12:40

Pri nas imamo Clartronica približno 3 mesece in smo super zadovoljni. Vedo uporabimo naslednji recept, menjamo samo vrste moke in dodatke. 220 ml vode oz. malce več, če je kruh polnozrnat 150 g jogurta 2 žlički soli 500 g moke 3/4 zavitka kvasa oz. dve slabi žlički Pečemo pa od polnozrnatega do belega, rženega, ajdovega z orehi, dodajamo razna semena, zadnjič sem spekla takega z olivami, rožmarinom in posušenimi paradižniki. Včasih dodamo maslo ali olivno olje, žličko sladkorja ali medu... Ponavadi pečemo na ta hitrem programu, ali pa na normalnem oz. polnozrnatem. Sem pa za veliko noč na programu za testo naredila testo za potico in je bila potica en dva tri gotova. Silvy Sporočilo je spremenil(a) silvy dne 28. apr 2003 12:43:16

neznan uporabnik

28. apr 2003 17:54

Jaz imam Severina, pa sem zelo zadovoljna. Po moje se različne znamke kaj veliko med seboj ne razlikujejo. Jaz sem ugotovila, da je najbolje, če se točno držim receptov, ki so bili priloženi. Ugotovila pa sem še nekaj, kar bi morda prišlo prav še komu: mleko mora biti nekje sobne temperature; maščoba je najbolje, če je olje; kvas je najboljši suh; paziti je treba, da sol ne nasipljemo tako, da pride v stik s kvasom. Pri mojem pekaču je opozorilo, da damo v posodeo najprej vse tekoče stvari, skupaj s soljo in sladkorjem, potem moko, nazadnje pa suh kvas. Tatjana, sporoči kam ti pošljem recepte (oprosti, če se bo videl kak masten flek, ampak se bo dalo vseeno brat). Čau čau aronci

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

29. apr 2003 12:00

ARONCI, naslov sem ti poslala kot zasebno sporočilo. Hvala. LP!

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

30. apr 2003 8:41

Punce, hvala vam za nasvete! Kljub vsemu me zanima še nekaj, kako namreč spečete ajdov kruh z orehi. Silvy ga očitno peče z jogurtom, kar osebno slišim prvič. Lepo prosim, če bi mi kdo sporočil recept. Zanima me, če je katera v avtomatu poizkusila speči ciabatto . Hvala MICI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti